Starší přípravka

SK Horní Měcholupy - FC Tempo Praha (12 : 5)

21.04.2013 14:00

Vážení přátelé našeho fotbalu, ano! Byla to pohádka s divokým začátkem ale o to nádhernějším koncem! Dnes jsme nastoupili lehce oslabeni o dva tradiční členy základní sestavy, takže jsme s trenérem Pochmanem špekulovali, jak kluky postavit a také prostřídat. Druhá nepopulární zpráva přišla od soupeře, kdy pro rozehrávku autů si zvolili všechny tři možnosti, tedy vhazování, vyjetí a rozehrání nohou. Je to zcela dle pravidel, ale hůře se to brání :). Nakonec nás ještě před zápasem soupeř dorazil zprávou, že k dnešnímu zápasu přijeli pouze hráči ročník 2004. Tak jsme si řekli, že jim to stejně nandáme, že se jich nebojíme a že se proti nim vytáhneme.

Začátek byl trochu rozháraný, ale to už se bohužel stává takovým našim rituálem. Po naší chybě jsme prohrávali, ale protože tuto pozici už známe, tak jsme se toho nelekli a ještě v první čtvrtině jsme srovnali a do první přestávky jsme šli za stavu 2:2. Tam jsme si řekli, že mákneme, protože soupeř nemá nikoho na střídání a tak se musí brzy utahat. S Matyášem v bráně jsme ale bohužel dvakrát inkasovali a tak jsme po polovině zápasu prohrávali 2:4. Nevím jestli změna stran a skutečnost, že jsme druhou půlku hráli na "naší" oblíbené straně, nebo to, že jsme přestali hrát proti sluníčku, každopádně ať už to bylo cokoliv, byla to pro nás živá voda a my jsme konečně začali hrát fotbal!!! Začnu od brány, kam se vrátil Tomáš, který super chytal, rozehrával a vyhazoval, čímž dostával naše útočníky za obranu a tím do nadějných brejků. V dnešní skvělé obranné "trojici", která vyplynula z průběhu zápasu, Vojta skvěle za sebe nepouštěl soupeře, Petr bezvadně zaskakoval za chybějícího kámoše z obrany, no a Marek bezvadně dobíhal téměř ztracené balony a ukopával je. Navíc se parádně trefil z půlky hřiště a dal tak svůj letošní první gól z pozice obránce. V útoku nám od třetí čtvrtiny řádilo trio "Horvy", "Štěpa" a dnes nováček v útoku Matyáš. A byl to koncert, pánové! "Horvy" bezva držel balón a skvěle nevypouštěl souboje, "Štěpa" super napadal a vybojoval nejeden míč, no a pro nás dnešní překvapení Matyáš se rval jak lev. Samozřejmě tato snaha vedla k tomu, že si kluci pěkně zastříleli a třetí čtvrtinu vyhráli 7:0! Ač se snažíme pravidelně střídat kluky v bráně, Tomáš tam dnes chtěl pro poslední čtvrtinu zůstat a Matyášovi se tam už nechtělo a tak jsme jim vyhověli. A udělali jsme dobře, protože jsme ještě tři góly dali. Náš už zcela uklidněný team si začal přihrávat a začal ukazovat vše, co se naučil na tréniku. Skvěle házené auty, krásné pasy po lajně, přihrávky do volného prostoru do běhu, prostě jedničky z hvězdičkou všem! Naši radost nám nepokazil ani jeden inkasovaný gól, kdy Tomáš parádně chytil 3 střely po sobě, ale klukům se nepodařilo balón z nebezpečné vzdálenosti odkopnout. Takže po dnešním parádním výkonu hlavně ve druhé polovině jsme porazili obávané Tempo Praha 12:5!!! A ani nám nevadilo, že to byli 04ky :))). Kluci, vidíte, že můžeme porazit i větší kluky, když to hodně chceme a máme chuť pro to udělat maximum. Moc vám k dnešním výkonu gratulujeme a těšíme se na vás opět na tréninku!