Starší přípravka

(Pražská liga) Běchovičtí sršni - SKHM 2 : 8

19.04.2015 11:00

Již tradiční soupeř, který je sice nepříjemný, důrazný a tvrdý, přesto velmi férový a čestný, nás uvítal na svém travnatém hřišti. Nedělní dopoledne, krásné počasí, zelená, pro nás trochu neznámá, přírodní travička, pivo, limo, klobása... Prostě nádherná fotbalová kulisa jako stvořená pro napínavý zápas plný osobního nasazení. A kluci se opravdu snažili...

Od úvodního hvizdu pana rozhodčího k nám soupeř rychle dostupoval a přes narážečku s průnikovou přihrávkou se dostával za naši obranu, navíc většinou do přečíslení. Hezké, zjevně nacvičené kombinace, proháněly naši obranu, která tak jako první kapitulovala. Chvilku nám trvalo, než jsme se rozkoukali a uvědomili jsme si, že hrajeme soutěžní zápas. První, kdo na hru soupeře odpověděl, byl Horvy, který srovnal a v zápětí nás druhým gólem poslal do vedení. Opět důrazný Matyáš vybojoval na brankaři míč a zvýšil náskok. Brankový výčet první čtvrtiny uzavřel Michal z trestného kopu po faulu na Matyáše. Trestňáků jsme v zápase kopali mnoho, dokonce to vyšlo až tak, že kromě Dominika a Toma si trestňák kopli všichni. Bohužel jen ten Míšův prošel, i když stejné kvalitativní parametry měla i Ondrova rána. Tu však skvělým zákrokem vytěsnil soupeřův brankář. Do druhé čtvrtiny na nás soupeř nastoupil důrazněji, vyvolával závary před bránou zejména dlouhými auty a z toho mu plynuly šance. Výborně hrající a chytající Dominik si však dnes tyče postavil dobře a soupeř je tak několikrát orazítkoval. Ve druhé čtvrtině, která skončila nerozhodně, se po důraze před bránou prosadil Mára. Třetí, trochu neuspořádanou i když vyrovnanou čtvrtinu, jsme vyhráli 1:0 Tomovým gólem "ala Lafata" (byl na správném místě, kam se k němu odrazil balon a on skóroval). Do poslední části jsem si řekli, že nebudem hrát vzduchem na hlavičky, které nám stejně moc nejdou a soupeř nás v nich přehrává, ale vrátíme se k naši kombinační hře po zemi. No a hned to přineslo šance a góly. Hezké sólíčko z vlastní půlky zakončil Michal. Následně svou ostrostřeleckou pověst potvrdil Maty a zpečetil tak konečný výsledek. V obraně opět skvělý Ondra a dnes i velmi aktivní Mára.

Výhru jsme si zasloužili, i když z pohledu velmi slušně hrajícího soupeře asi trochu nespravedlivým rozdílem. Dnes nám kromě fanoušků pomohly i tři tyče naší brány a tak můžeme jít slavit! Hezký zbytek neděle...