Starší přípravka

FC Tempo Praha - SK Horní Měcholupy (6 : 7)

26.05.2013 12:30

Velmi sychravé a nebýt v kalendáři list s nápisem "květen", tak by se dalo říct podzimní počasí, nás přivítalo na dalším mistrovském zápase. Tentokrát nás hostilo travnaté hřiště Tempo Praha se žlutočerveným teamem opět o rok starších kluků.

Začali jsme celkem dobře, soupeře jsme překvapili rychlostí a po úniku Štěpy po prvém křídle a jeho parádní přihrávce před bránu jsme díky dorážce Horvyho vedli 1:0. Možná chladné počasí nám pomohlo tentokrát nezaspat začátek a do konce první čtvrtiny ještě jednou skórovat. I když popravdě jsme měli trochu problém s přečíslením soupeře, který do běžné hry zapojoval i brankaře. Do druhé čtvrtiny jsme vyměnili brankaře, což se neukázalo jako šťastné rozhodnutí. I když Matáš v bráně předvedl několik krásných zákroků a k tomu parádně rozehrával, klukům v poli se moc nedařilo a my jsme inkasovali. Přesto jsme si udrželi jednogólový náskok v polovině utkání. A začalo neskutečné drama a přetahování se o výsledek. Díky rozmoklému terénu a chvílemi zvláštnímu posuzování rozhodčího, zejména pak zákroků kolem Matyáše, ve třetí čtvrtině náš fotbal spíš připomínal rugby. Několikrát se nám nepodařilo potrestat vybíhajícího brankaře soupeře a bránu jsme trefili buď do tyče nebo jsme ji o pár centimetrů minuli. Třetí čtvrtinu jsme tak i díky smolnému vlastnímu gólu, kdy vykopnutý míč brankářem trefil vracejícího se obránce nám zapadl zpět do brány, prohráli o gól. Více než vlastňák nás trenéry však mrzí chyby v obraně, kdy jsme zapomínali za sebou jednoho útočícího hráče soupeře. Poslední čtvrtina tak začínala remízou. V ní se projevil teamový duch a touha po vítězství. Ač soupeř vždy dvakrát srovnal, nakonec se nám podařilo po důsledném sledování míče potrestat vybíhajícího brankaře a strhnout výhru na svou stranu. Předvedeným výkonem ve čtvrté čtvrtině kluci smazali předešlé chybky a zaslouží sí pochvalu za bojovnost. Takto hraje team, který chce porážet soupeře! Naštěstí rodičové naše chvílemi infarktové řádění na hřiští ve zdraví přežili a věřím, že společně s námi se těší na další zážitky při souboji s budoucím soupeřem!