Starší přípravka

(Elite 2005) SKHM - Dukla Praha 9 : 14

06.09.2014 14:30

Dnes jsme odehráli náš první zápas v lize Elite pod hlavičkou Háje SOS. V této lize budeme hrát po ročnících a můžeme hrát s osmi hráči v každé kategorii. Máme k dispozici jedno ze dvou hřišť, na kterých se zápasy této soutěže hrají. Ročník 2004 ještě nemáme poskládaný, proto jsme zatím odehráli první zápas pouze s ročníkem 2005.

Nástup do zápasu za slušného vedra jsme měli famózní!!! Dukla se nestihla rozkoukat a už jsme vedli 3:0. Zejména po skvělém forcheckingu Matyho, Horvyho a Štěpy. Následně jsme nebyli důrazní v obraně a první střela soupeře prošla pod brankařem Tomem. Ten pak pokazil dvě rozehrávky, kdy přihrál prostředkem přímo na nohu soupeře, a tak jsme dostali dva laciné góly. První čtvrtinu jsme přesto vyhráli 5:4. Do druhé jsme vstoupili podobně jako do první a góly z rychlých protiútoků a taky ze získaných míčů na polovině soupeře jsme zaskočili soupeře. Bohužel opět trochu nezafungovala defenziva, zejména Noky dnes nehrál ani z poloviny tak, jak to umí na tréninku. Druhou čtvrtinu jsme přesto vyhráli 3:2. Protože jsme měli jen jednoho kluka na střídání, nechali jsme ve třetí čtvrtině odpočinout bojovníka Matyho v bráně. Po hezkém autu, parádním zpracování míče Tomem a ještě lepší střele z otočky, jsme vedli 1:0. To bylo ale to poslední, co jsme v zápase předvedli. Od poloviny zápasu totiž nastoupila ta lepší 6tice kluků z Dukly a ti nám ukázali bojovný fotbal. Maty v bráně sice čaroval, parádně rozehrával, ale přesto jsme třetí čtvrtinu prohráli 1:2. Do poslední čtvrtiny s Tomem v bráně a ospalým Nokym na střídačce jsme šli už hodně unavení. Pochválit za bojovnost a parádní hru vpřed i vzad musíme Štěpu na pozici záložníka. Standardní výkon pak podal Mára, Ondra se ke konci také trochu rozehrál. Protože nám ale chyběli síly, zejména útočníkům při cestě zpět a následných rychlých protiútocích, prohráli jsme tuto část 0:6 a tím cekově 9:14.

Až na poslední čtvrtinu, kdy se nepodařilo nikomu z kluků vyhecovat ostatní a jsme se prezentovali velmi sympatickým výkonem. Je vidět, že na tuto soutěž rozhodně máme! Jen to chce načerpat trochu fyzičky, přidat malinko na bojovnosti a výsledky přijdou!

Zejména k prvním třem čtvrtinám vám, kluci, gratuluji. Na tu poslední zapomeňte, to se tak někdy stane, když chybí síly. Příště si snad to vítězství už utéct nenecháme!!!