Starší přípravka

(Elite 2005) Bohemians 1905 - SKHM 8:6

13.09.2014 10:30

Ke druhému zápasu Elite ligy jsme nastoupili na hřišti v Hrdlořezích proti domácí Bohemce. Ta proti nám nasadila kluky z ročníku 2006. I když byl soupeř v některých případech i o hlavu menší a o rok mladší, na hře to poznat nebylo. Dravost, aktivita v osobních soubojích a práce s míčem byly dovednosti, které bychom jim chvílema mohli závidět. K výbornému výkonu soupeře se ještě přidal fakt, že jsme byli hostující manšaft a proto se v hodnocení budeme soustředit pouze na náš výkon.

První tři čtvrtiny jsme byli trochu zaskočení tím, jak soupeř hraje tvrdě a nic nevypustí. Kopačka v obličeji Tomáše hned při prvním vážnějším zákroku, následně koleno v žebrech, to jen dokresluje jejich dravost po míči. V bráně se tak na chvílku vystřídali Maty a Ondra. Z tohoto obecného zaskočení se nám pořád nedařilo dostat a tak jsme po individuálních akcích zakončených střelou, kterou brankař vyrazil, ale už jsme nezvládli pokrýt dorážku, prohráli jak první tak druhou čtvrtinu. Ve třetí se náš výkon zvedl, ale nedokázali jsme proměnit vypracované šance. Třešničkou však byla nádherná rána z voleje, kterou Mára "angličákem" snižoval na 3:6. V útoku se pak ještě po důraze prosadil Maty a taky chytrou střelou Horvy. V poslední čtvrtině jsme pak už gól neinkasovali, konečně jsme byli lepší. Stav jsme snížili o dvě branky. Avšak břevno z trestného kopu a následně neproměněná penalta nám do vyrovnání výsledku chyběli.

Za dnešní výkon musíme speciálně pochválit Štěpu, který na svém postu odmakal celý zápas bez střídání a snažíl se parádně tvořit a vymýšlet přihrávky pro své útočníky. Také se v dobrém světle ukázali Vojta a Mára, i když rezervy tam ještě samozřejmě jsou :).

Shrnuto a podtrženo, pokud chceme v Elitní lize vyhrávat, musíme být důraznější v osobních soubojích a žádný z nich nevypustit. Také se musíme na příštích trénincích soustředit na rozehrávání od brány a proměňování šancí.